Reisist

Rooma

Rooma Ooperiteater, Piazza Barberini väljak. Mööda Via Sistinat suundume Piazza Di Spagnale. Hispaania trepid, Barcaccia purskkaev, mida kroonib Kolmainsuse kirik, on ääristatud stiilsete Rooma palazzodega. Jätkame ringkäiku Fontana di Trevi suunas. Igavese

linna kõige kuulsamaks purskkaevuks tituleeritud veemonument on alati rahvarohke ja sümboliseerib dolce vita’t ehk magusat elu. Õhtune vaade Rooma Foorumitele ja Colosseumile on muljetavaldav. Igavese linna sümbolitena on tegu kaugeima ajaloo jutustajatega keset kiiret ja kaootilist suurlinna. Siin asub Euroopa süda, sest just siin otsustati Euroopa saatus.

Alustame ringkäiku Rooma getost; juudi linnaosa on siin rahulik ja oma elu elav piirkond, mis on kokku sulanud antiiksete monumentidega. Edasi liigume lillede väljakule Campo dei Fiori, mis on täna Rooma kuulsaim südalinna turg. Saame meiegi tuttavaks erinevate toiduainetega, mida Igaveses linnas toidulauale pannakse. Lähedal asub Palazzo Farneze suguvõsa residents, kus praegu asub Prantsusmaa saatkond. Sant Andrea della Valle kirik on meile tuntud Puccini ooperist Tosca. Edasi Piazza Navona – Bernini Nelja Jõe purskkaev ja Borromini Sant Agnese kirik. Siin müüvad paljud kunstnikud oma loomingut. Seejärel külastame Pantheoni, kõikidele jumalatele pühendatud templit ning Santa Maria Sopra Minerva kirikut.

Päeva teise poole veedame Trasteveres. See on Rooma kõige autentsem linnaosa, kus kitsastel tänavatel on rohkesti söögikohti, baare ja huvitavaid ärisid, mis kunagi kuulusid vaestele roomlastele ning on muutunud nüüd linnaosa vaatamisväärsusteks. Linnaosa südames asub Rooma üks vanemaid kirikuid- Santa Maria Trastevere.

VATIKANI LINNRIIK

Vatikan allub paavsti suveräänsele võimule ja on oma vähem kui poole km2 suuruse pindalaga väikseim nüüdisaegne riik. Osa paavsti paleest võtavad enda alla Vatikani muuseumid, kus asub kaalukaim kunstikogu terves maailmas – Michelangelo, Bernini jt kuulsate kunstnike meistriteosed ootavad teid.