Reisist

Veneetsia

Veneetsia on Itaalia üks omapärasemaid linnu, mis asub Aadria mere rannikul, madalas laguunis laialipaisatud saarekestel. Siirast imetlust tekitavad linna arhitektuuriansamblid, lugematud lossid, sillad ja kanalid ning kirikutes rippuvad tuntud ja tundmatute kunstnike lõuendid. Veneetsia on mõistatuslik ja kaunis linn-muuseum, samas aga elurõõmus ja huvitav. Linn on kuulus oma kunstibiennaalide, filmifestivalide , karnevalide ja muude pidustuste poolest, mis tõmbavad külastajaid magnetina ligi.

Veneetsia oli keskajal iseseisev jõukas linnvabariik, mille rikkus tulenes suuresti kaubandusest Idamaadega ja idamaiseid mõjusid on märgata ka Veneetsia arhitektuuris. Suur kanal jagab linna kaheks osaks. Veneetsia on tihedalt täis ehitatud, selle 3000 tänavat on kitsad, meenutades kanjoneid. Arvukatel kanalitel ei ole enamasti kaldapealseid ning majade fassaadid kerkivad otse veest. Autosid Veneetsias ei ole, nende asemel liigeldakse ajalooliste gondlite või moodsate mootorpaatidega.

Meie reisi eesmärgiks on jalutada mööda iidse linna tänavaid, hingata päikesest kuumaks köetud kivide ja vee lõhna, heita pilk lillelistesse siseõuedesse, nautida kunstimuuseumide väljapanekuid ja sõita gondliga mööda kitsaid kanaleid. Kindlasti astume sisse eriilmelistesse kirikutesse ja õdusatesse kohvikutesse väikestel väljakutel, nn piazzetta’del.

Otselend viib meid Veneetsiasse, Veneto maakonna keskusesse. Linnaga tutvumist alustame sõiduga mööda Suurt Kanalit, mis on linna peatänavaks. Liiklusvahendiks on liinibusse asendav laev vaporetto. Markuse väljak, Doodžide palee, Rialto sild ja paljud teised huviväärsused ootavad juba😊

Lisainfo reisi kohta ilmub lähiajal.